KATEGORIA : Komunikaty (niekodowane)Słowo od Prezesa Federacji PZ

Wracamy do korzeni!

....

Właśnie mija 19 lat od momentu powołania Porozumienia Zielonogórskiego. 2 sierpnia w Zielonej Górze podpisano dokument, na mocy którego wspólnie i w porozumieniu przedstawiciele POZ, AOS, Psychiatrii, Stomatologii i Rehabilitacji podjęli decyzję o wspólnej drodze do celu – zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.
Celów było jednak więcej i dzisiaj trudno uwierzyć, że po 19 latach historia zatacza koło. Jednym z nich bowiem była „wspólna reprezentacja wszystkich świadczeniodawców POZ wobec Narodowego Funduszu Zdrowia, dopuszczając możliwość solidarnego nie podpisywania umów kontraktowych przez wszystkich świadczeniodawców”.
Dzisiaj stanęliśmy przed tym samym dylematem, ale wszyscy możemy być dumni, bo pokazaliśmy, że jesteśmy jedną, silną organizacją, która walczy o wspólne dobro!
Ten hart ducha musimy pielęgnować i przypominać sobie wzajemnie po co powstaliśmy i po co jesteśmy w Federacji.
Przed nami pewnie jeszcze niejedna batalia o los lekarza POZ, o byt pielęgniarki i kadry naszej poradni i o bezpieczeństwo naszych pacjentów, ale wiemy, że potrafimy się zjednoczyć i walczyć ramię w ramię, ale metodami dostosowanymi do specyfiki drugiej strony.
Z okazji tej wspaniałej rocznicy gratuluję Założycielom i życzę nam wszystkim niezmąconego niczym poczucia, że jesteśmy silni, solidarni i razem możemy wiele zdziałać!

 

Jacek Krajewski
Prezes Federacji Porozumienie ZielonogórskieZałączniki:
                                          

Opublikowano: 2022-08-04

Powrót