KATEGORIA : Komunikaty (niekodowane)Leczę mimo Wszystko

Koleżanki i Koledzy

 

Zostaliśmy zaproszeni przez Kolegów z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy do projektu pod nazwą #LeczęMimoWszystko. To przedsięwzięcie, które ma pokazać solidarność braci lekarskiej w obliczu klęski zarazy pustoszącej nasze dotychczasowe życie.
Niedostatek codziennych zwyczajowych relacji osobistych pomiędzy nami , naszymi pacjentami, nami i naszymi pacjentami zastępowany substytutami internetowych i telefonicznych kontaktów wyraźnie odbija się na naszej formie fizycznej i psychicznej. Pozostaje nam polegać na własnym profesjonalizmie, wsparciu kolegów po fachu i właściwej realizacji naszej misji lekarskiej. W codziennym trudzie nie pomagają aroganckie zachowania przedstawicieli władz ani ich błędne decyzje.

 

Koleżanki i Koledzy

 

Inicjatywa #LeczęMimoWszystko to skorzystanie z polskiej listopadowej tradycji refleksji nad przemijaniem. Nie jest skierowana przeciwko komukolwiek. W obliczu wielkiego wspólnego nieszczęścia MY Medycy stajemy razem mimo wszystko wypełniając swoją misję. Naszym zadaniem jako liderów Federacji Porozumienie Zielonogórskie jest włączenie członków Związków do uczestniczenia w projekcie. W poniedziałek 2 listopada zapraszamy do zapalenia znicza przed naszymi placówkami. Biały znicz w intencji medyków i czerwony w intencji pacjentów, którzy zmarli w czasie pandemii. Filmy i zdjęcia wykonane w tym czasie w całej Polsce i umieszczone na profilach internetowych pozwolą nam poczuć wspólnotę i solidarność naszego działania.
Drogie Koleżanki i Koledzy zachęcamy do włączenia się do tej inicjatywy razem z Kolegami ze szpitali

 

Jacek Krajewski

Prezes Zarządu

Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia

Porozumienie Zielonogórskie

 Załączniki:
                                          

Opublikowano: 2020-11-02

Powrót